Po Pakčevi poti

Tretješolci so se zadnja dva tedna učili, kakšno je bilo življenje nekoč. Na pomoč jim je priskočil škratek Pakec in jih popeljal po bližnji okolici. Pokazal jim je zanimive primere kulturne in naravne dediščine, ki so jih že večkrat videli, pa niso vedeli kaj dosti o njih. Tako so izvedeli, kako so na starem gradu naredili hladilnik, da so v Šmartnem imeli elektrarno prej kot v Velenju in Šoštanju, da so imeli v Šmartnem veliko hmeljišč in sušilnic za hmelj, da so bili učenci v šoli večkrat kaznovani, da so  v Rečici ob Paki na perišču žene prale perilo, moški pa so se »prali« malo drugače, s pestmi. Tudi Bayerjeva vila jim je vzbudila veliko zanimanja in zaželeli so si, da bi jo videli še znotraj.

Pakcu in učiteljicam se zahvaljujejo za dva čudovita dopoldneva. Foto

Tanja Kolšek