Šolsko Cankarjevo tekmovanje in Mehurčki

V torek, 13. 4. 2021, je potekalo šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje za učence 4.–9. r., in sicer pod naslovom Slovenija, vse najboljše. Udeležilo se ga je 31 učencev, izmed katerih so naslednji učenci zbrali dovolj točk za bronasto priznanje:

Tibor Malbašić Vodovnik in Anže Golčman iz 4. a, Lara Berložnik in Maj Ježovnik iz 4. b, Jakob Remenih iz 5. a, Jure Rosenstein in Urška Veberič iz 5. b, Anže Polovšak iz 7. a, Kaja Rusmir iz 8. b in Lara Pečovnik iz 9. a.

Na državno tekmovanje, ki bo 22. 5. 2021, sta se uspeli uvrstiti osmošolka Kaja Rusmir in devetošolka Lara Pečovnik. Želimo jima veliko uspeha ter ustvarjalnih misli, povezanih z branjem knjige Kako dolg je čas, ki jih bosta lahko zlili na papir.

13. 4. pa je v sklopu Cankarjevega tekmovanja potekalo tudi tekmovanje Mehurčki, ki se ga je udeležilo 13 tretješolcev. Vsi prejmejo priznanje za sodelovanje.

Vsem učencem in njihovim mentoricam iskreno čestitamo.

Katarina Čokl, vodja Cankarjevega tekmovanja