Operno obarvan kulturni dan

V ponedeljek, 25. 4., so naši devetošolci pod vodstvom učiteljic Blanke Rotovnik in Katarine Čokl obiskali SNG Opero in balet Ljubljana, kjer so si ogledali mladinsko komično opero v dveh dejanjih z naslovom Ljubezenski napoj. V njej so uživali in spoznavali čare tovrstnih predstav. Sprehodili so se lahko tudi po vseh etažah in hodnikih veličastne stavbe, da bi videli, kako je SNG Opera zgrajena, ter si ogledali razstavo portretov vseh naših umetnikov (opernih pevcev in baletnikov), ki ustvarjajo v njej.

Seveda je bil čas tudi za sprehod po stari Ljubljani in spoznavanje kulturnih znamenitosti ter obvezno fotografiranje pri Prešernovem spomeniku, devetošolci pa so imeli tudi nalogo, saj so morali samostojno poiskati spomenik še enega slovenskega pesnika, razsvetljenca Valentina Vodnika. Foto