Od cveta do ploda

Kako iz cveta nastane plod naši šestošolci že  vedo, saj so se o tem učili pri naravoslovju.

Svoje znanje pa so še nadgradili z naravoslovnim dnem, ki so ga imeli 20. aprila  v Mozirskem gaju.

Sprva precej turoben in  hladen dan je ob pogledu na cvetoče gredice Mozirskega gaja takoj postal sončen in topel. Sprehod po parku skupaj z vodjo naravoslovne dejavnosti v gaju je bil zelo poučen in zanimiv.

Nadaljevanje pa je bilo podobno »čisto pravemu« pouku. Ob teoretični razlagi in praktičnem delu so reševali delovne liste. Naloge so se nanašale na poznavanje zgradbe in funkcije cveta, oprašitev in oploditev ter na razlikovanje enokaličnic od dvokaličnic.

Čeprav živahni šestošolci so dosledno upoštevali pravila obnašanja, ki veljajo za obisk parka.

Čas je minil, kot bi mignil, zato za zabavo na otroškem igrišču ni bilo več časa. Tako pa imajo sedaj otroci razlog, da skupaj s starši še enkrat obiščejo Mozirski gaj.

Učence so na naravoslovnem dnevu spremljali obe razredničarki Blanka Rotovnik in Mateja Novak ter učiteljica naravoslovja Damjana Modrijan. Foto

Damjana Modrijan