Plavanje – 1. kolo troboja

V sredo, 15. 11. 2023, se je v pokritem bazenu Pristan v Mariboru odvijalo 1. kolo troboja, ki poteka med plavalnim klubom Branik iz Maribora, plavalnim klubom Fužinar iz Raven na Koroškem in plavalnim klubom Velenje. Tekmovanje, ki je namenjeno mlajšim kategorijam, poteka po sistemu točkovanj po posameznih disciplinah. V točkavanju vseh disciplin in obeh kategorij skupaj so plavalni klub Velenje premočno zmagali, saj imajo po 1. kolu zbranih že 1116 točk. Na drugem mestu so tekmovalci PK Branik Maribor, ki so zbrali 844 točk.

Tudi naša šola je lahko ponosna, da imamo v plavalnem klubu Velenje svoje zelo uspešne predstavnike.

 V kategoriji dečkov/deklic (letnika 2010 in 2011) je bil zelo uspešen naš učenec sedmega razreda, Tibor Vodovnik Malbašić, ki je izstopal na 200 m prsno in dosegel odlično 5. mesto.

V kategoriji mlajših dečkov in mlajših deklic (letniki 2012 in mlajši/e) je odlično drugo mesto osvojil Jošt Lesnjak in to v kar treh disciplinah (50 m delfin, 100 m prosto in 100 m mešano). Prav tako je v tej kategoriji bila zelo dobra tudi naša učenka Maja Crevar, ki je bila v treh disciplinah med deseterico (5. mesto – 200 m prsno , 7.  mesto – 100 m prosto, 8. mesto – 50 m hrbtno).

Vsem čestitamo in želimo še veliko nadaljnjih uspehov.

Matej Jug     

(Visited 70 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost