Turizmu pomaga lastna glava

V četrtek, 18. 4. 2024, so se učenci naše šole z mentoricama Kristino Jazbinšek Vovk in Matejo Novak udeležili 38. državnega festivala Turizmu pomaga lastna glava v Velenju, katerega osrednja tema je bila Okusni zakladi: Lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom. Glede na bogato čebelarsko tradicijo v Šmartnem ob Paki so se osmošolci Nik Feldin, Luka Suljić in Tajda Vajngerl (8. b) ter sedmošolca Jure Mandelc in Zarja Potočnik (7. b) odločili oblikovati edinstven in sodoben sprostitveni apiterapijski kompleks, ki so ga poimenovali Ambroževe medene sanje, po sv. Ambrožu, ki je med drugim bil tudi zavetnik čebel. Kot kulinarični turistični spominek so zasnovali Ambroževe darove, in sicer Ambrožev napoj (medena limonada), Ambroževa modrost (medenjak v obliki čebele) in Ambroževa sled (medena lizika, ki blagodejno vpliva na grlo). Učenci so za svoj izviren izdelek in uspešen nastop na tržnici prejeli srebrno priznanje. Ob dosežku jim iskreno čestitamo. (FOTO)

Kristina Jazbinšek Vovk in Mateja Novak, mentorici