Rastem s knjigo 2023

Sedaj že tradicionalno (letos že osemnajstič) ob začetku ”bralnega” leta izvedemo projekt Rastem s knjigo. Sedmošolci so zato obiskali najbližjo splošno knjižnico – krajevno enoto Knjižnice Velenje v Šmartnem ob Paki, in sicer 8. 11. 2023 7. b razred, 22. 11. 2023 pa 7. a razred.

V knjižnici so učenci spoznali, katere vrste knjižnic poznamo, kako delujejo, kako se v knjižnico vpišemo in načine razvrščanja gradiva. Predstavljen jim je bil program COBISS, s pomočjo katerega preverimo razpoložljivost gradiva, podaljšamo izposojeno, rezerviramo … Nato so si ogledali promocijski video in se pogovorili o branju. V dar so prejeli knjigo Modri otok avtorice Irene Androjna.

Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo osnovnošolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. Želimo si, da bi učenci rasli ob in s knjigami. Naj bodo njihove stalne popotnice na poti življenja.

Darinka Bizjak, knjižničarka